laboratorium komputerowe z eksponatami maszyn (tokarka, frezarka, wiertarka stołowa) wykorzystywanymi na zajęciach z projektowania zakładów przemysłowych, systemów i procesów produkcyjnych oraz metod i techniki wytwarzania części maszyn.
Przykłady oprogramowania i aparatury wykorzystywanej w zajęciach dydaktycznych w Katedrze Inżynierii Produkcji w Laboratorium Projektowania Procesów:
Oprogramowanie MTS-CNC ISO
System dydaktyczno-przemysłowy służący do nauki programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Oprogramowanie pozwala zdobywać techniczne kwalifikacje w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie od podstaw przez programowanie kompleksowej obróbki, aż po optymalizację programów. Oprogramowanie zawiera dwa podstawowe moduły: TopTurn do programowania i symulacji obróbki na tokarkach oraz TopMill do programowania i symulacji obróbki na frezarkach i centrach obróbkowych wieloosiowych. Umożliwia pisanie programów w trybie dialogowym lub interaktywnym w różnych językach programowania i symulację ich realizacji w widoku 2D oraz 3D.
Oprogramowanie MS Project
Microsoft Project jest to aplikacja wspomagająca zarządzanie projektami, zasobami, czasem i finansami projektu. Jest to zaawansowane i popularne narzędzie oferujące funkcje raportujące, oraz rozbudowane interfejsy do zarządzania ważnymi aspektami projektu.
©2024 KIP, WBMiI, UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Dział Marketingu oraz Katedra Inżynierii Produkcji